O TWÓRCACH


Marek Pituch

Autor, aktor


Na ekranie zadebiutował w serialu "Egzamin z życia". Miał to być drobny epizod, ale dzięki zaangażowaniu i talentowi Marka - losy Jego bohatera znacznie się rozwinęły. Podobna sytuacja miała miejsce w serialu "Dwie strony medalu". Bo Marek Pituch ceniony jest za pracowitość i wprowadzanie dobrej atmosfery na planie. Można go było również zobaczyć w innych produkcjach jak: "Na wspólnej", "Plebania" czy "Ojciec Mateusz".

Uwielbiany przez mistrzów światła za plastyczną twarz. Każdą rolę buduje precyzyjnie w najdrobniejszych szczegółach, uważa, że to właśnie te drobne elementy tworzą filmowy świat. Wielbiciel Ch. Bukowskiego, M. Hłaski i J. Himilsbacha. Odpowiedzialny, uważny i pełen inwencji twórczej. Jak sam mówi: jestem samotnikiem uwielbiającym życie

w stadzie. Podpatruje ludzi wokół siebie i bezlitośnie wykorzystuje to w kreowanych przez siebie rolach na scenie, czy w filmie.

W 2010 zdał egzamin eksternistyczny uzyskując tytuł aktora dramatycznego. Współpracował

z wieloma teatrami w Polsce jak: Teatr Druga Strefa (spektakle m. in.: "Mąż i żona" reż. Biraga,

"Jubileusz" reż. Biraga, "Dialogi Penisa II" reż. Foulkes), Teatr WARSawy (spektakl "Kontrabanda" reż. Sajnuk), Teatr K.T.O (spektakl "Ja, Salome" reż. Grabowiecka)


Więcej o aktorze na http://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1149036
Jakub Wons

Aktor
Wieloletni aktor Teatru Druga Strefa, w którym zagrał w ponad 20 spektaklach m. in. „Wariat i zakonnica”, „Matka”, „Sonata Belzebuba” Witkacego, „Iwona księżniczka Burgunda” W. Gombrowicza”, Mąż i żona” A. Fredry, „Ciocia” R. Wojasińskiego, „Ja córka Rasputina” i „Gdy w dzień przeleci nocny ptak” R. Akobdżaniana, „Pętla” M. Hłaski, „Mieszczanin Szlachcicem” Moliera, „Jubileusz” G. Taboriego,  „Fin” S. Biragi, „Dialogi Penisa” P.H. Theronda.

W latach 2010-2012 pracował w Teatrze Imka w Warszawie jako producent. W tym czasie produkował lub współprodukował  spektakle: „Sprzedawcy Gumek” H. Levina, „Ja” M. Siegoczyńskiego, „Wodzirej” na podst. F. Falka, „Generał” J. Jakubowskiego, „Bohater Osama” D. Kelly, „Henryk Sienkiewicz Greatest Hits” K. Materny, „Król Dramatu” M. Modzelewskiego.

W telewizji i filmie staje po obu stronach kamery. Jako aktor wystąpił w serialach i filmach: „Na dobre i na złe” (2001), „Ojciec Mateusz” (2008), „Zwerbowana Miłość” (2010), „Wałęsa” (2012), „Piąty Stadion” (2012). Jako II reżyser pracował przy produkcjach:  2009 – „Zwerbowana miłość”, 2006-2007 – „Dwie strony medalu”, 2006 – „Dylematu 5”, 2006 – „Volpone albo lis”, 2005-2006 – „Okazja”, 2004 – „Dziki".

 W 2011 roku zdał Egzamin Eksternistyczny ZASP dla aktorów dramatu. Obecnie gra w spektaklach „Halo Penis?” i „Żona do adopcji” w Old Timers Garage w Katowicach oraz w spektaklu "Okolice bikini" Macieja Kowalewskiego w Klubie Chwila w Warszawie. W Old Timers Garage wyreżyserował monodram Sebastiana Cybulskiego "Pewniak" oraz sztukę Marka Pitucha "Kim jest Krysia".


więcej o aktorze na  http://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1133062

stat4u
--> -->